Сайт вчителя географії

Головна | Реєстрація | Вхід
Четвер, 26.04.2018, 06:47
Вітаю Вас Гість | RSS
Годинник
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цікава географія [400]
Картографічні матеріали [53]
Предметні олімпіади [16]
Календарне планування [18]
Навчальні програми. методика викладання [20]
Електронні уроки [16]
Відео матеріали, відео уроки [358]
Учнівські конкурси, МАН [16]
Конспекти уроків, матеріали до уроків [218]
Уроки презентації, учнівські презентації [76]
Нормативні документи [4]
Фотоматеріали [20]
Завдання, задачі, тести, практичні роботи [96]
ЗНО, ДПА [41]
Краєзнавство [13]
Корисна інформація [34]
Електронні книги [38]
Інтернет магазин електронних видань
Календар
«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Кнопка сайту
Архів записів
Новини osvita.ua
Головна » 2014 » Січень » 29 » Організація Об'єднаних Націй
11:22
Організація Об'єднаних Націй

Організація Об'єднаних Націй

 
 
 
 
 
 

Організація Об'єднаних Націй, ООН (англ. - United Nations, UN) є універсальною міжнародною організацією, створеною з метою підтримання миру і міжнародної безпеки та розвитку співпраці між державами. 
       ООН є центром вирішення проблем, актуальних для всього людства. 
       Статут ООН був підписаний 26 червня 1945 року на конференції у Сан-Франциско і набув чинності 24 жовтня 1945 року. Остання дата відзначається як День Організації Об'єднаних Націй. 
       Статут ООН - єдиний міжнародний документ, положення якого є обов'язковими для всіх держав. 
       Особливе значення Статуту полягає у тому, що він не тільки регулює діяльність міжнародної організації безпеки, а й закладає фундамент системи колективної безпеки, рівної для всіх, та слугує своєрідним кодексом поведінки держав у політичній, військовій, екологічній та гуманітарній сферах. 
       Про діяльність ООН знають у найвіддаленіших куточках планети. Загальновідомі успіхи Організації Об'єднаних Націй у її діяльності у царині підтримки миру та гуманітарної допомоги. Однак існує цілий спектр інших галузей, де ООН і організації її системи сприяють поліпшенню становища в світі і тим самим впливають на хід нашого повсякденного життя. Діяльність Організації багатогранна і охоплює широке коло важливих проблем від сталого розвитку та боротьби з тероризмом, заохочення демократії та розвитку системи управління до охорони навколишнього середовища та розв'язання глобальних медичних проблем; від розмінування до розвитку виробництва продуктів харчування. Крім цього, робиться багато іншого в напрямку досягнення поставлених цілей і координації діяльності в інтересах глобальної безпеки і долі майбутніх поколінь.

       Нині членами ООН є 193 країни світу.
       На чолі ООН стоїть Генеральний секретар. Зараз цю посаду займає Пан Гі Мун (Республіка Корея), який є восьмим Генеральним секретарем ООН (з 1.01.2007 р.). 21 червня 2011 року він переобраний на другий строк. 
       Основна мета ООН: 
- підтримувати мир та безпеку на планеті; 
- розвивати дружні відносини між націями; 
- співробітничати у розв’язанні міжнародних проблем і заохочувати до поваги прав людини; 
- узгоджувати дії різних націй. 
       
Головні органи ООН: 
- Генеральна Асамблея ООН 
- Рада Безпеки ООН 
- Економічна і Соціальна Рада 
- Рада з Опіки 
- Міжнародний Суд 
- Секретаріат. 
       Діяльність ООН здійснюється спільними зусиллями пов'язаних з нею численних організацій, агенцій, фондів, програм тощо, що складають Систему Організації Об'єднаних націй. 
      Крім того, п'ятнадцять спеціалізованих установ здійснюють діяльність у галузі розвитку і міжнародного співробітництва зі своїх напрямів (Група Світового банку, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародна організація праці (МОП), Всесвітній поштовий союз (ВПС),Міжнародний валютний фонд (МВФ), ЮНЕСКО, та ін.) 
        Україна в ООН 
       У 1945 р. Україна стала однією з держав-співзасновниць ООН, що було визнанням внеску українського народу у перемогу над фашизмом та зміцнення миру в усьому світі. Делегація України взяла активну участь у конференції у Сан-Франциско, зробивши вагомий внесок у розробку Статуту ООН. Глава делегації України на конференції у Сан-Франциско, Міністр закордонних справ УРСР Д.Мануїльський головував у Першому комітеті, де були розроблені Преамбула та Глава 1 "Цілі та принципи" Статуту. Україна в числі перших підписала Статут і ввійшла в групу з 51 держави-засновниці ООН. 
       Упродовж майже 70-річної історії членства в Організації Україна неухильно дотримується цілей та принципів Статуту ООН, робить суттєвий вклад у її діяльність у сферах підтримання міжнародного миру та безпеки, роззброєння, економічного та соціального розвитку, захисту прав людини, зміцнення міжнародного права тощо. 
       До 1991 року, будучи у складі Радянського Союзу, Україна де-юре мала в ООН власне представництво на рівні незалежної країни. Разом з тим, діяльність Української РСР в ООН була значною мірою обмежена рамками проведення єдиної радянської зовнішньої політики. Незважаючи на це, протягом понад чотирьох десятиліть трибуна ООН залишалася чи не єдиним впливовим міжнародним засобом, завдяки якому світова громадськість дізнавалася про Україну. Фактор багаторічного членства України в ООН позитивно вплинув на процес міжнародного визнання її незалежності в 1991 році. 
18.10.2013 
Корисні посилання: Інтернет-ресурс ООН 

ГЕНЕРАЛЬНА АСАМБЛЕЯ ООН
       Генеральна Асамблея (англ. - General Assembly) є головним дорадчим, директивним і представницьким органом ООН. Асамблея є форумом для багатостороннього обговорення всього спектру міжнародних проблем, які визначає Статут. Вона складається з представників усіх держав-членів, кожна з яких має один голос. Рішення з важливих питань, наприклад, питання миру й безпеки, прийому нових членів і проблеми бюджету, вимагають більшості у дві третини голосів. Рішення з інших питань приймаються простою більшістю голосів. 
       Функції і повноваження 
      Відповідно до Статуту ООН, функції і повноваження Генеральної Асамблеї зводяться до: 
       - розгляду загальних принципів співробітництва у справі підтримання міжнародного миру й безпеки, у тому числі принципів роззброєння та регулювання озброєнь, а також відпрацювання рекомендацій відносно цих принципів; 
       - обговорення будь-яких питань щодо міжнародного миру й безпеки, винесення на основі них рекомендацій за винятком тих випадків, коли суперечка або ситуація перебувають на розгляді Ради Безпеки; 
       - обговорення і, за винятком, відпрацювання рекомендацій з будь-яких питань у межах Статуту або з питань, що стосуються повноважень і функцій будь-якого органу ООН; 
       - проведення досліджень і підготовки рекомендацій з метою сприяння міжнародному політичному співробітництву, розвитку і модифікації міжнародного права, дотримання прав людини й основних свобод для всіх, а також сприяння міжнародному співробітництву в економічній і соціальній сферах, у сфері культури, освіти та охорони здоров'я; 
       - рекомендацій запровадження заходів мирного врегулювання будь-якої ситуації, яка могла б спричинити збитки дружнім відносинам між націями; 
       - одержання та розгляду доповіді Ради Безпеки й інших органів ООН; 
       - розгляду й затвердження бюджету Організації Об'єднаних Націй і визначення розмірів внесків окремих членів; 
       - обрання непостійних членів Ради Безпеки і членів інших рад і органів ООН та, за рекомендацією Ради Безпеки, призначення Генерального Секретаря. 
       На підставі резолюції "Єдність на користь миру", прийнятої ГА в листопаді 1950 року, Генасамблея може застосувати певні заходи у випадку загрози миру, порушення миру або акту агресії, якщо Рада Безпеки не спроможна діяти в цьому напрямі через відсутність єдності серед її постійних членів. ГА уповноважена негайно розглянути це питання, щоб запропонувати рекомендації державам-членам відносно колективних заходів, включаючи (у випадку порушення миру або акту агресії) використання збройних сил, якщо це необхідно, для підтримання або відновлення міжнародного миру і безпеки.

 


      Сесії Генеральної Асамблеї ООНЧергова сесія Генеральної Асамблеї зазвичай відкривається щороку у вересні. Сесія 2013-2014 рр. - 68-а. 
       На початку кожної чергової сесії Асамблея обирає нового Голову, 21 заступника Голови і Голів шести головних комітетів Асамблеї. Щоб забезпечити справедливе географічне представництво, пост Голови Асамблеї щорічно почергово займають представники п'яти груп держав: африканських, азіатських, східноєвропейських, латиноамериканських і Карибського басейну, західноєвропейських та інших держав. 
      Крім того, Асамблея може збиратися на спеціальні сесії на вимогу Ради Безпеки, більшості членів Організації Об'єднаних Націй або одного члена Організації за згодою більшості інших. Надзвичайні спеціальні сесії можуть бути скликані протягом 24 годин з моменту надходження вимоги Ради Безпеки, схваленої будь-якими дев'ятьма членами Ради, або на вимогу більшості членів Організації Об'єднаних Націй чи одного члена за згодою більшості інших. 
      На початку кожної чергової сесії Асамблея проводить загальні дебати, де часто виступають глави держав і урядів. Під час дебатів держави-члени висловлюють свої думки з широкого кола міжнародних питань. Далі більшість питань обговорюється в шести головних комітетах ГА ООН, до яких належать: 
      Перший комітет (з питань роззброєння та міжнародної безпеки). 
      Другий комітет (з економічних та фінансових питань). 
      Третій комітет (із соціальних, гуманітарних питань та питань культури); 
      Четвертий комітет (зі спеціальних політичних питань і питань деколонізації); 
      П'ятий комітет (з адміністративних і бюджетних питань); 
      Шостий комітет (з правових питань). 
       Деякі проблеми розглядаються тільки на пленарних засіданнях, а не в одному з головних комітетів. Усі питання голосуються за резолюціями на пленарних засіданнях, зазвичай до завершення чергової сесії, після того як комітети завершать їх розгляд і подадуть проекти резолюцій пленарним засіданням. Хоча рішення Асамблеї не мають обов'язкової юридичної сили для урядів, за ними стоять світова громадська думка з важливих міжнародних питань, а також моральний авторитет світового співтовариства. 
       Робота ООН організується, головним чином, на підставі рішень Генеральної Асамблеї, тобто волі більшості членів, висловленої в резолюціях, прийнятих Асамблеєю. Крім того, робота здійснюється комітетами та іншими органами, створеними Асамблеєю для вивчення конкретних питань. Серед них - роззброєння, підтримання миру, розвиток і права людини. До того ж, робота проводиться Секретаріатом ООН - Генеральним секретарем і його персоналом з міжнародних цивільних службовців, а також під час передбачених Асамблеєю міжнародних конференцій. 
       Діяльність України у складі ГА ООН 
       З моменту проголошення Україною незалежності розпочався якісно новий період її діяльності в ООН, яку було визначено одним із пріоритетних напрямів зовнішньої політики. 
       У 1997 р. Міністра закордонних справ України Г.Й.Удовенка було обрано на посаду Голови 52-ї сесії Генасамблеї – найвищу керівну посаду в ООН. Предметом особливої гордості України є те, що саме 52-а сесія ГА ООН, яка увійшла в історію як «сесія реформ», ухвалила всеосяжну програму реформування Організації, запропоновану її Генеральним секретарем К.Аннаном, і надала потужного імпульсу широкомасштабному оновленню ООН. 
       Представники України неодноразово обиралися на керівні посади головних комітетів сесій Генеральної Асамблеї. 
17.10.2013 
Корисні посилання: Інтернет-ресурс ГА ООН 


РАДА БЕЗПЕКИ ООН
 
  Зала засідань РБ ООН, Нью-ЙоркЗгідно зі Статутом ООН, Рада Безпеки ООН (англ. - United Nations Security Council) – постійно діючий орган ООН, що несе основну відповідальність за підтримання міжнародного миру і безпеки і може збиратись у будь-який час у разі загрози миру. 
      Перше засідання Ради Безпеки пройшло 17 січня 1946 року у Лондоні, Великобританія. 4 квітня 1952 року відбулось перше засідання РБ у Центральних установах ООН у Нью-Йорку і з того часу є постійним місцем її перебування. Виїздні засідання РБ проходили а Аддіс-Абебі, Ефіопія (1972 р.), у Панамі, Панама (1973 р.), Женеві, Швейцарія (1990 р.) та Найробі, Кенія (2004 р.). 
       Кожен з членів Ради Безпеки повинен мати представника у Центральних установах ООН для того, щоб у разі необхідності зібратись у будь-який час. 
       Підтримка миру і безпеки 
       Коли у Раду надходить скарга відносно загрози миру, вона спочатку звичайно рекомендує сторонам спробувати досягти згоди мирним шляхом. 
       Рада може: 
- встановлювати принципи досягнення подібної згоди; 
- у деяких випадках проводити розслідування та здійснювати посередництво; 
- направляти місії; 
- призначати спеціальних посланників; або 
- просити Генерального секретаря посприяти досягненню мирного вирішення суперечки. 
       Якщо та або інша суперечка призводить до бойових дій, Рада прагне, передусім, якомога скоріше покласти їй кінець. У цьому разі Рада може: 
- давати вказівки про припинення вогню, які зможуть допомогти відвернути ескалацію конфлікту; 
- направляти військових спостерігачів або сили для сприяння ослабленню напруженості, роз’єднати супротивні сторони і створити спокійну обстановку, яка дозволить шукати шляхи мирного врегулювання. 
       Крім того, Рада може приймати рішення про вжиття примусових заходів, включаючи: 
- запровадження економічних санкцій, ембарго на зброю, фінансових штрафів і обмеження та заборону поїздок; 
- розрив дипломатичних відносин; 
- блокаду; 
- або, навіть, здійснення колективних військових дій. 
       Основна увага приділяється тому, щоб зорієнтувати заходи, головним чином, на тих, хто несе відповідальність за політику і практику, що засуджуються міжнародним співтовариством, одночасно зводячи до мінімума вплив прийнятих заходів на інші частини населення і економіки. 
       За рекомендацією Ради Безпеки Генеральна Асамблея може зупинити здійснення тієї або іншою державою її прав і привілеїв як члена Організації, якщо відносно неї Рада Безпеки вжила заходи превентивного або примусового характеру. Держава-член, що систематично порушує викладені у Статуті принципи, може бути виключена Асамблеєю з ООН за рекомендацією Ради. 
       Держава - член ООН, що не є членом Ради Безпеки, може брати участь, без права голосу, в її обговореннях у тих випадках, коли Рада вважає, що інтереси цієї країни порушені. 
       Члени РБ ООН 
       До складу Ради входять 15 членів. З них – п’ять постійних (Китай, Російська Федерація, Велика Британія, США і Франція), а також 10 членів, які обираються Генеральною Асамблеєю на дворічний термін. Більше як 70 держав – членів ООН ніколи не були членами Ради. 
       Кожен член Ради має один голос. Рішення з питань процедури вважаються прийнятими, коли за них подані голоси не менше 9 з 15 членів. Для прийняття рішень з питань по суті необхідна згода дев'яти членів, включаючи обов’язковий консенсус серед п’яти постійних. Це - правило "одностайності великих держав", яке ще часто називається "правом вето". 
       Відповідно до Статуту, всі члени ООН мають виконувати рішення Ради Безпеки. 
       Україна у Раді Безпеки ООН 
       Україна обиралася членом Ради Безпеки ООН у 1948–1949, 1984–1985, 2000–2001 роках. Наша держава прагне набути непостійного членства у складі РБ ООН також на період 2016 – 2017 рр. 
       За час членства в Раді Безпеки Україна переконливо довела свою спроможність бути активним учасником її діяльності, здійснювати ефективний вплив на процес прийняття в РБ доленосних рішень та робити власний практичний внесок у їх реалізацію. Кульмінацією членства України в Раді Безпеки ООН стало її головування в цьому органі у березні 2001 року, коли РБ предметно розглянула ряд найбільш актуальних світових проблем, зокрема, кризові ситуації на Балканах та на Близькому Сході. 
8.02.2013 
Корисні посилання: Інтернет-ресурс РБ ООН

МІЖНАРОДНИЙ СУД

 
           Палац Миру у Гаазі,
 де розміщується Міжнародний Суд
Міжнародний Суд (англ. - International Court of Justice) є головним судовим органом Організації Об'єднаних Націй. 
       Він був заснований Статутом ООН 26 червня 1945 року у Сан-Франциско для втілення мети ООН «проводити мирними засобами, відповідно до принципів справедливості і міжнародного права, залагодження або розв’язання міжнародних суперечок або ситуацій, які можуть призвести до порушення миру». 
       Суд розпочав працювати у 1946 році, замінивши Постійну Палату Міжнародного Правосуддя, яка була заснована під егідою Ліги Націй у 1920 році. МС ООН діє відповідно до Статуту, який є невід’ємною частиною Статуту ООН, та свого Регламенту. 
       Функції Суду 
       На Суд покладена подвійна функція: вирішення юридичних суперечок у відповідності з міжнародним правом, переданих на його розгляд державами, а також винесення консультативних висновків з юридичних питань, запитуваних належним чином на те уповноваженими органами та спеціалізованими установами ООН. 
       Суд складається з колегії незалежних суддів, обраних, незалежно від їх громадянства, але не більше одного від однієї країни, з числа осіб високих моральних якостей, що задовольняють вимогам їхніх країн для призначення на вищі судові посади, або визнаних авторитетних юристів у галузі міжнародного права. 
       15 суддів обираються на дев'ятирічний термін Генеральною Асамблеєю і Радою Безпеки ООН, що засідають незалежно одна від одної. Вони можуть бути переобрані, з тим, однак, що термін повноважень п'яти суддів першого складу Суду закінчується через три роки, а термін повноважень ще п'ятьох суддів - через шість років. 
       Голова Міжнародного Суду - Петер Томка (Словаччина) (з 6.02.2012 р.) 
       Із шести головних органів ООН Суд є єдиним органом, розташованим поза Нью-Йорком – у Гаазі (Нідерланди). 
29.01.2013 
Корисні посилання: Інтернет-ресурс Міжнародного Суду

СЕКРЕТАРІАТ

       Секретаріат ООН - це міжнародний персонал, який працює в установах у всьому світі й виконує різноманітну повсякденну роботу Організації. Він обслуговує також інші головні органи ООН та здійснює прийняті ними програми й політичні настанови. На чолі Секретаріату стоїть Генеральний секретар, який призначається Генеральною Асамблеєю за рекомендацією Ради Безпеки терміном на п’ять років з можливістю переобрання на новий термін. 
       Спектр обов'язків Секретаріату різноманітний - від керівництва миротворчими операціями до посередництва в міжнародних суперечках, від підготовки оглядів економічних і соціальних тенденцій та проблем до підготовки досліджень з прав людини і сталого розвитку. Крім того, персонал Секретаріату орієнтує та інформує світові ЗМІ про роботу ООН; організовує міжнародні конференції з проблем світового значення; стежить за виконанням рішень органів ООН і здійснює переклад виступів і документів на офіційні мови Організації. 
       Сьогодні персонал Секретаріату налічує близько 44-х тисяч співробітників. 
       У даний час на чотирьох континентах розгорнуто 16 операцій з підтримання миру ООН. Служіння справі миру в жорстких рамках сучасної дійсності - заняття надзвичайно небезпечне. З моменту заснування Організації Об'єднаних Націй на цій службі загинули сотні хоробрих чоловіків і жінок. 
       Центральні установи ООН розміщені у Нью-Йорку, однак Організація має свої представництва у Женеві, Відні й Найробі. 
29.01.2013 
Корисні посилання: Інтернет-ресурс Секретаріату ООН 

       
Джерело http://svit.ukrinform.ua/organizations.php?page=inter-org.htm

Категорія: Цікава географія | Переглядів: 1070 | Додав: 1122334455 | Теги: Націй, Об'єднаних, оон, організація | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту

Сайт відділу освіти Сквирської РДА
Сайт Сквирського РМК
Сайт Сквирського РК профспілки
Сайт Сквирської ЗОШ №1
Учнівський сайт Сквирської ЗОШ №1
Сайт галузі "Технології"
Сайт учителя української мови
Сайт Світ історії

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Счетчик PR-CY.Rank Счетчик PR-CY.Rank Счетчик PR-CY.Rank
Погода
Наші гості
Освіта України

 

Географічні сайти

freelancehunt
Freelancehunt.com: работа на дому
Freelancehunt.com

Copyright MyCorp © 2018 | Безкоштовний хостинг uCoz