Сайт вчителя географії

Головна | Реєстрація | Вхід
Субота, 21.04.2018, 12:44
Вітаю Вас Гість | RSS
Годинник
Меню сайту
Форма входу
Категорії розділу
Цікава географія [400]
Картографічні матеріали [53]
Предметні олімпіади [16]
Календарне планування [18]
Навчальні програми. методика викладання [20]
Електронні уроки [16]
Відео матеріали, відео уроки [358]
Учнівські конкурси, МАН [16]
Конспекти уроків, матеріали до уроків [218]
Уроки презентації, учнівські презентації [76]
Нормативні документи [4]
Фотоматеріали [20]
Завдання, задачі, тести, практичні роботи [96]
ЗНО, ДПА [41]
Краєзнавство [13]
Корисна інформація [34]
Електронні книги [38]
Інтернет магазин електронних видань
Календар
«  Січень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
Кнопка сайту
Архів записів
Новини osvita.ua
Головна » 2014 » Січень » 29 » Міжнародні організації. СОТ
12:20
Міжнародні організації. СОТ

Міжнародні організації. СОТ

 
 
 
 
 
Світова організація торгівлі (СОТ) - (World Trade Organization (WTO)- це міжнародна організація, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням. Головними цілями СОТ є забезпечення тривалого і стабільного функціонування системи міжнародних торговельних зв’язків, лібералізація міжнародної торгівлі, поступове скасування митних і торговельних обмежень, послідовне проведення справедливої торговельної політики; забезпечення прозорості торговельних процедур. 

СОТ має статус спеціальної організації ООН і являє собою організаційно-правову основу системи міжнародної торгівлі. Організація формує міжнародні правила, яких країни-члени повинні дотримуватися при здійсненні торговельних відносин, а також забезпечує умови для проведення багатосторонніх переговорів, направлених на глобальну лібералізацію торгівлі. 

СОТ розпочала свою діяльність у січні 1995 року після підписання відповідної багатосторонньої угоди у м. Маракеш (Марокко) 15 квітня 1994 року. СОТ стала правонаступницею Генеральної угоди з тарифів і торгівлі (ГАТТ) - організації, яка проіснувала з 1947 по 1994 рік і нараховувала 128 членів. У рамках ГАТТ було проведено вісім раундів багатосторонніх переговорів, спрямованих на лібералізацію торгівлі, скасування тарифних обмежень та зниження митних зборів. У ході переговорів, відомих під назвою "Уругвайський раунд", були досягнуті найважливіші домовленості (укладено 28 угод), які сьогодні є головною складовою нормативно-правової бази СОТ.

Основні з них: 
Генеральна Угода з тарифів та торгівлі (ГАТТ), яка визначає єдині норми і принципи міжнародної торгівлі товарами;
Генеральна Угода з торгівлі послугами (ГАТС), яка регулює відносини у торгівлі послугами;
Угода про торговельні аспекти прав інтелектуальної власності (ТРІПС);
Угода про вирішення спорів;
Угода про сільське господарство;
Угода про застосування санітарних та фітосанітарних заходів;
Угода про технічні бар'єри в торгівлі;
Угода про правила походження;
Угода про процедури імпортного ліцензування;
Угода про передвідвантажувальну інспекцію;
Угода про пов'язані з торгівлею інвестиційні заходи;
Угода про субсидії та компенсаційні заходи;
Угода про захисні заходи.

Членство у СОТ передбачає обов'язкову участь у всіх багатосторонніх угодах, крім декількох з обмеженим колом учасників.

Положення системи угод СОТ спрямовані на досягнення головних цілей СОТ: рівноправність в торгівлі для всіх держав; лібералізація зовнішньої торгівлі; послідовне проведення справедливої торговельної політики; забезпечення прозорості торговельних процедур.

Основні функції СОТ:
-управління торговельними угодами СОТ
-є міжнародним форумом для торговельних переговорів 
-врегулювання торговельних суперечок 
-нагляд за торговельною політикою країн-членів 
-технічна допомога й навчання для країн, що розвиваються 
-співпраця з іншими міжнародними організаціями, які займаються питаннями розвитку глобальної економіки 

Країни-члени СОТ сплачують індивідуальні внески, які розраховуються на основі часток цих країн у загальному обсязі світової торгівлі.

Структура

Станом на 2 березня 2013 року членами СОТ є 159 країн світу, які здійснюють понад 97% світового торговельного обігу. Ще близько 30 країн ведуть переговори щодо вступу до СОТ.
Рішення ухвалюють усі члени, зазвичай одностайно. Ухвалення рішення більшістю також можливе, але голосування ніколи не застосовувалось в СОТ. Угоди СОТ ратифікували всі парламенти країн-членів.
Вищим органом СОТ є Міністерська Конференція, яка скликається щонайменше раз на два роки і приймає найбільш важливі рішення у сфері торгівлі.
Керівний орган - Генеральна Рада СОТ (зазвичай до її складу входять посли і глави делегацій в Женеві, та іноді – чиновники, спеціально відряджені зі столиць країн-членів). Засідання цього органу проводяться кожні два місяці для здіснення нагляду за функціонуванням організації і виконанням відповідних угод. Генеральна Рада також виступає в якості вищого органу для розв'язання спорів і проведення огляду торговельної політики країн-членів.
На наступному рівні – Рада з торгівлі товарами, Рада з торгівлі послугами і Рада з торговельних аспектів інтелектуальної власності, підзвітні Генеральній раді. Численні спеціальні комітети, підкомітети й робочі групи опікуються окремими угодами та іншими галузями, як-от, довкілля, розвиток, заявки на вступ і реґіональними торговельними угодами.

Секретаріат СОТ розміщується у Женеві (Швейцарія). Його очолює Генеральний директор, якому допомагають 4 заступники. Робота Секретаріату організовується у відділах за напрямами: відділ інформації та зовнішніх зв’язків, відділ економічних досліджень і статистики, відділ правових питань, відділ торгівлі та навколишнього середовища тощо. Затверджено розподіл, згідно з яким відділи підпорядковуються безпосередньо Гендиректору або одному з його заступників. 

З 1 вересня 2005 року Генеральним директором СОТ є Паскаль Ламі (Pascal Lamy) (30 квітня 2009 року переобраний на цю посаду на другий чотирирічний термін).

Україна і СОТ

Україна розглядає членство в COT як системний фактор подальшого розвитку національної економіки, лібералізації зовнішньої торгівлі і створення передбачуваного прозорого середовища для залучення іноземних інвестицій. Процес вступу України до СОТ розпочався 30 листопада 1993 року, коли до Секретаріату ГАТТ (Генеральна угода з тарифів і торгівлі) було подано офіційну заявку Уряду України про намір приєднатися до ГАТТ. 

У ході переговорного процесу з приєднання України до СОТ було проведено 17 офіційних та низку неофіційних засідань Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до цієї організації.

Загалом переговорний процес щодо вступу України до COT передбачав дві головні складові: завершення двосторонніх переговорів з доступу до ринків товарів та послуг з країнами-членами Робочої групи з розгляду заявки України про вступ до COT (РГ) та гармонізацію законодавства України відповідно до вимог угод COT.

25 січня 2008 року у ході останнього засідання країн-членів РГ було схвалено проект Звіту Робочої групи разом з консолідованим розкладом по тарифах та специфічними зобов’язаннями України у сфері послуг.

5 лютого 2008 року у Женеві відбулося засідання Генеральної Ради СОТ, на якому було підписано Протокол про вступ України до СОТ.

10 квітня 2008 року Верховна Рада України прийняла закон "Про ратифікацію Протоколу про вступ України до Світової організації торгівлі", який був підписаний Президентом України 16 квітня 2008 року.

Згідно з процедурами СОТ, з 16 травня 2008 року Україна набула повноправного членства у цій Організації.

Набуття членства у СОТ забезпечило міжнародно-правову основу торговельних стосунків між Україною та країнами-членами Організації, створило позитивні передумови для соціально-економічного розвитку держави. 

Корисні посилання:

Інтернет-ресурс Світова Організація Торгівлі (англ.)
Інтернет-ресурс Україна й Світова Організація Торгівлі
 
 
Джерело http://svit.ukrinform.ua/organizations.php?page=gat-sot.ht
Категорія: Цікава географія | Переглядів: 741 | Додав: 1122334455 | Теги: СОТ, організації, торгівля, Міжнародні | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Друзі сайту

Сайт відділу освіти Сквирської РДА
Сайт Сквирського РМК
Сайт Сквирського РК профспілки
Сайт Сквирської ЗОШ №1
Учнівський сайт Сквирської ЗОШ №1
Сайт галузі "Технології"
Сайт учителя української мови
Сайт Світ історії

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Счетчик PR-CY.Rank Счетчик PR-CY.Rank Счетчик PR-CY.Rank
Погода
Наші гості
Освіта України

 

Географічні сайти

freelancehunt
Freelancehunt.com: работа на дому
Freelancehunt.com

Copyright MyCorp © 2018 | Безкоштовний хостинг uCoz